Ortaokul – Elev Okulları

ORTAOKUL

ELEV Okulları’nda hedefimiz araştıran, özgüvenli, problem çözme odaklı, kendini iyi ifade edebilen, gelişen dünyayı okuyabilen bireyler yetiştirmektir.

Ortaokul kademesinde uyguladığımız eğitim
sistemi öğrenciyi merkez alarak onlara kendini geliştirme, sosyal bireyler olma, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunar. Böylece öğrencilerimiz okullarımızda sadece sınavlara değil hayata da hazırlanır.  Eğitim yaklaşımımızın temeli “öğrenmeyi öğretmek“ ilkesini olduğu için öğrencilerimiz değişen müfredat programları ve sınav sistemlerine de kolayca adapte olabilirler.

Sınav hazırlık sürecinde öğrencilerimiz gerek akademik yönden gerekse rehberlik hizmetleri yönünden bireysel özellikleri de göz önünde bulundurularak yönlendirilir. Öğrencilerimizi merkezi sınavlara hazırlarken MEB yayınlarının yanı sıra konu anlatımlı kaynak kitaplar, soru bankaları, yaprak testler, ünite değerlendirme sınavları, deneme sınavları, digital ders içerikleri ve etkinlikler kullanılır.

Sınavlara Hazırlık Programı

LGS Hazırlık

5.Sınıfta deneme sınavlarıyla başlayan hazırlık; 6., 7. ve 8. sınıfta deneme sınavlarına ek olarak  LGS Hazırlık Dersleriyle devam eder. Öğrenciler bu derslerde kazanım eksiklerine göre sınıflara ayrılarak homojen sınıflarda eğitim görürler. Sınava hazırlık yayınlarıyla konu anlatımı ve soru çözümü yapılır.

KODEM (Kazanım Odaklı Etütler)
Eksik Tamamlama ve Pekiştirme Etütleri (ETAP)

Her hafta düzenlenen etütlerde, öğrenciler deneme sınavı sonucunda çıkan kazanım analizindeki eksiklere göre sınıflara ayrılırlar. Homojen yapıdaki etüt sınıflarında o kazanımla ilgili konu anlatımı, pekiştirme, eksik tamamlama, tekrar ve soru çözümleri yapılır.

Sınav ve Kariyer Rehberliği

Her öğrenci bireysel kapasitesi ve gelişimi
doğrultusunda değerlendirilir.

ELEV Hazırlık Testi (EHT)

Yetenek Testi

Oryantasyon Çalışmaları

Öğrenci Tanıma Çalışmaları

Bireysel Grup Çalışmaları

Mentör Öğretmenlik Sistemi

Olumlu Davranış Kazandırma Programı

Değerler Eğitimi

Test ve Envanterler

Meslek Tanıtımları

Lise ve Üniversite Tanıtımları

Sınav ve Kariyer Rehberliği

Yurtdışı Danışmanlığı

BİZE ULAŞIN BİLGİ AL
Tüm, soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İLETİŞİM
E-posta
Hemen Ara