BİLİM & SANAT KURULU – Elev Okulları

Bilim Kurulu

ELEV Eğitim Vakfı Okulları ile Boğaziçi Üniversitesi arasında yapılan protokol ile 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı Bilim Kurulu Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Eğitim Bİlimleri, Yabancı Diller, Fen Bilimleri, Matematik, Ölçme Değerlendirme alanlarında akademik danışmanlık yapacak olan bilim kurulumuz aynı zamanda öğretmen akademisi programımızın eğitimini yapmaktadır.

Prof. Dr. Yavuz Akpınar

Yavuz Akpınar, lisans eğitimini “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” alanında Hacettepe Üniversitesi nde tamamladıktan sonra, “Fen Öğrenimi için Görsel Ortamlar” başlıklı teziyle yüksek lisans ve “Etkileşimli Öğrenme Ortamları Tasarım ve Geçerlemesi” başlıklı teziyle doktorasını İngiltere Leeds Üniversitesinde tamamlamıştır. Halen Öğrenme Bilimleri doktora programını yönetmektedir.

Prof. Dr. Belma Haznedar

Belma Haznedar, İngiltere’deki Durham Üniversitesi’nden Dilbilim alanında doktora derecesine sahiptir. Boğaziçi Üniversitesi’nde Uygulamalı Dilbilim Profesörüdür. Prof. Haznedar’ın uzmanlık alanı erken çocukluk döneminde ardışık ve eşzamanlı dil öğrenimi ve çocuklara dil öğretimidir.

Prof. Dr. Emine Adadan

Marmara Üniversitesi Kimya fakültesinden 1995 yılında mezun olan Emine Adadan, yüksek lisansını 2002 yılında ve doktorasını 2006 yılında OHIO Devlet Üniversitesi’nde  tamamlamıştır.

Prof. Dr. Emine Erktin

Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden 1982 yılında mezun olan Emine Erktin, yüksek lisansını 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi eğitim bilimleri bölümünde tamamladıktan sonra doktorasını 1994 yılında İstanbul Üniversitesi’nde sayısal analiz üzerine tamamlamıştır.

Sanat Kurulu

SANAT KURULU

Cem Kılıç & Yıldız Asyalı’nın kreatif yönetmenliğinde; sanatı hem eğitimin hem de iletişim çağının ayrılmaz bir bütünü kabul eden Elev Okulları, yıl boyunca çeşitli dans, müzikal ve drama gösterilerinde profesyonellerle el ele…

Yıldız Asyalı

Cem Kılıç

E-posta
Hemen Ara