Atölye Uygulamaları – Elev Okulları

Atölye Uygulamaları

ELEV Okulları olarak akademik eğitimin yanı sıra, yeni nesil beklenti ve ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış, öğrenme ortamları, uygulama derslikleri, sosyalleşebilecekleri ortak alanlar, kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda çalışabilecekleri proje alanları ile öğrencilerimize günlük yaşam becerilerini de destekleyecek ortamlar oluşturulmuştur.

Öğrencilerimize işitsel, görsel ve kinestetik öğelerle zenginleştirilmiş içerik ve yöntemlerle eğitim verilir.

MindLab Akıl Oyunları

MEB kazanımlarıyla paralel olarak hazırlanmış bir eğitim programı çerçevesinde uygulanır. Mind Lab etkinliği oyun odaklı yaklaşımı ile öğrencilerimizin problem çözme stratejileri, karar verme modelleri, araştırma süreçleri, bilgi yönetimi, mantıksal ve matematiksel düşünme, sözlü ve özsüz iletişim becerilerini destekler. Mind Lab Akıl Oyunları ilkokul ve ortaokul 5.sınıf ile 6.sınıf seviyelerine uygulanır.

Lego Robotik

Her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını ateşler. Çocuklar LEGO® Education WeDo ile çalıştıkça temel mühendislik ve programlama becerilerini öğrenir ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uygularlar. Okulumuz uluslarara sı turnuvalarda yer almaktadır.

Science&Fun

1994’ten bu yana dünyanın değişik yerlerindeki çocuklar High Touch High Tech programlarıyla bilimin sıradışı dünyasını eğlenerek, deneyimleyerek yaşıyorlar.
Her yıl 2 milyondan fazla çocuğun yaşadığı bu deneyim artık Eğlenceli Bilim adıyla Türkiye’de.  Amacımız; 4-12 yaş arası çocuklarımızın doğa ve bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlamak; kişisel gelişimlerine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmak; sorumlu, sorgulayan, paylaşımcı ve özgür düşünme yeteneğine sahip birer birey haline gelmelerine destek olmak.

Maker-Kodlama Atölyesi

Öğrencilerimize üretim yetenekleri kazandırmak, yeni üretim araçlarını kullandırtmak, üreterek öğrenme felsefesini aşılamak amacıyla okullarımızda maker atölyeleri  yer almaktadır. 3d Printerların da mevcut bulunduğu atölyelerimizde 6-10 yaş arası kodlama dersleri Microsoft Minecraft Kodlama ile başlar. Roblox kodlamasında ilerleme gösteren öğrencilerimiz, Unity Kodlama ile devam eder. Deneyimle eğitmenlerimiz Phyton, Unity, HTML, CSS ve JavaScript dersleri vermektedir.

STEM Atölyeleri

Dünyada 50 farklı ülkede uygulanan ve Legolarla modelleme yaparak STEM bazlı dersler gerçekleştiren Bricks4Kidz ile 5 yaş, 1,2,3,4, 5,6,7.sınıf öğrencilerimiz yıl içinde STEM Atölyeleri gerçekleştirir. Bu sayede öğrencilerimizin bilim, teknoloji,
mühendislik ve matematik alanlarında okulumuzun müfredatına uyumlu konularda STEM tabanlı eğitim görmesi; ayrıca tasarım ve yaratıcı oyunlar ile edinilen bilgileri takımlar halinde, hayal güçlerini kullanarak ve eğlenerek pekiştirilmeleri hedeflenmektedir.

3D Video Atölyeleri

Ağırlıklı Fen Bilimleri olmak üzere, Matematik  ve Sosyal Bilgiler müfredatına uygun 2 ve 3 boyutlu  videolardan oluşan arşiv öğrencilere sunulur, üzerinde  konuşulur, tartışılır. Öğrencinin etkileşimli öğrenmesi ve öğrendiklerinin hafızasında  uzun süre kalıcı olması sağlanır.

Morpo Kampüs

Öğretmen ve öğrencilerimizin derslerde ve okul dışında erişebilecekleri interaktif içerikli, online eğitim portalı üyeliklerimiz mevcuttur. Bu web portallarında animasyonlar, simülasyonlar, sanal deneyler, eğitici oyunlar ve dijital kütüphane yer almaktadır.

BİZE ULAŞIN BİLGİ AL
Tüm, soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İLETİŞİM
E-posta
Hemen Ara