Anaokul – Elev Okulları

ANAOKUL

Okul öncesi eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Elev Eğitim Vakfı Okulları Okul Öncesi Eğitim Programında belirtilen esaslara göre, tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak hazırlanmış, özgün bir programdır.

Okul öncesi yıllar, kişilik gelişiminin ve öğrenme süreçlerinin en değerli dönemidir. Tüm yaş gruplarında farklılaştırılmış eğitim olanaklarının sağlandığı çok yönlü bir eğitim programını, güvenli bir öğrenme çevresi yaratarak, uygulamayı hedefleyen okulumuz; 4 ve 5 yaş grubu çocukları için tasarlanmış farklı öğrenme alanlarına sahiptir. Bu öğrenme alanları, giriş noktasından itibaren bahçe alanı, derslikler, yemekhane, kütüphane, fen ve doğa atölyesi, jimnastik salonu ve görsel sanatlar atölyeleri okul öncesi öğrencilerine özel planlanmıştır.

Programımız, ulusal değerlerin yanında uluslararası bir bakış açısı geliştirmeyi amaçlar. Kazanımlar, temaların tüm derslere ve etkinliklere taşınması ile sağlanır. Yapılan etkinlikler öğrenmenin farklı yolları ve bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanır.

Eğitim sistemimizde öğrenci eğitimin merkezindedir. Öğretmenlerimiz, öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir yardımcı, kendisine başvurulabilecek bir danışmandır.

Haftalık Program

Hafta içi günde 9 saat ders yapılır.

Okul öncesi sınıflarda Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri YETENEK AKADEMİSİ

Sabah kahvaltısı teneffüsü 1O dakikadır.

İlk teneffüste Sabah Kahvaltısı, son teneffüste
İkindi Kahvaltısı verilir.

Öğle Yemeği teneffüsü 30 dakikadır.

Çalışma Takvimi

Yıl içinde gerçekleşen tüm çalışma ve uygulamalar
(etkinlik, sınav, veli toplantıları, resmi tatiller vs.)
Çalışma Takvimi’ne işlenmiştir.

Çalışma Takvimi’ni öğrencinin çalışma odasına asmanızı ve ilgili tarihleri bu takvimden takip
etmenizi önemlidir.

PDF TAKVİM İNDİR
BİZE ULAŞIN BİLGİ AL
Tüm, soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İLETİŞİM
E-posta
Hemen Ara