Eğitim Felsefemiz – Elev Okulları

Eğitim Felsefemiz

ELEV Okulları olarak, çocukların sosyal, duygusal, entelektüel gelişimini ve yaratıcılığını teşvik ederken bir yandan da öğrenme sevgisine ilham vermesi gerektiğine inanırız.

Çocukların, her çocuğa özen gösteren ve ilgi gösteren öğretmenlerinin dikkatli yönlendirmesi ve rehberliği ile olumlu bir ortamda en iyi şekilde öğrendiğine inanırız.

Bir okulun sanat ve bilimdeki fırsatlarla zenginleştirilmiş bir ortamda araştırma ve sorgulamayı teşvik etmesi gerektiğine ve bir okulun eğitim programlarının öğrencilerin akademik başarı için tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlaması gerektiğine inanırız.

Bu hedeflere ulaşmak için ELEV Okulları, seçkin öğretmenleri seçmeye ve onları en yüksek mesleki gelişim kalitesiyle desteklemeye kendini adar.

ELEV’de her çocuğun ve ailenin birbirine bağlı ve değerli hissetmesine yardımcı olan bir topluluk duygusunu teşvik etmeye çalışırız.

Bir okulun, öğrencilerin sorumluluk duygusu ve okul topluluğu içinde ve ötesindeki dünyadaki diğer kişilere saygı duyarak iyi vatandaşlar olmalarına yardımcı olması gerektiğine inanırız.

ELEV Okulları, müfredatında, öğrenci yapısında ve personelinde çeşitliliğe saygı duyan, kucaklayan bağımsız bir okuldur. Okulumuz, öğrencilerin kabulünde, işe alımlarında veya eğitim programının yönetiminde ırk, din, cinsiyet, cinsel kimlik veya ifade, cinsel yönelim, renk, ulusal veya etnik köken temelinde ayrımcılık yapmayız.

BİZE ULAŞIN BİLGİ AL
Tüm, soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İLETİŞİM
E-posta
Hemen Ara