Rehberlik Sistemi – Elev Okulları

REHBERLİK SİSTEMİ

Erken çocukluk yılları bireyin gelişimi için en kritik dönemlerden biridir. Bu dönemde bireyin tüm yaşam becerilerinin temelleri atılır. Çocukların gelişiminin her yönden desteklenebilmesi için, onların tüm özelliklerinin objektif olarak değerlendirilmesi sürecin ilk adımıdır.

Çünkü çocuğa yardım, onun her yönden tanınabildiği koşullarda gerçekleşir. Her bir çocuğun ilgileri, ihtiyaçları, gelişimsel özellikleri ve öğrenme yöntemleri birbirinden farklıdır. Bu temel bilgilerden hareketle, ELEV Okullarında eğitim programlarının geliştirilmesinde birinci basamak olarak çocuğumuzun objektif kriterlere göre tanınması çıkış noktamız olmuştur.
Çünkü önce tanımamız, siz ailelere bu konuda bilgi vermemiz ve süreç içerisinde hem bizim hem de sizlerin gelişimi değerlendirmeniz için başlangıç noktasını bilmeniz önemlidir.

ELEV Okulları’nda bizler, tüm öğrencilerimizin yalnızca kendi gelişimleri çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğine yürekten inanırız.

Dr. Özgür BOLAT Anne Baba Okulu Parentwiser Uygulaması

Eğitim Bilimci Dr. Özgür BOLAT ve ekibi tarafından geliştirilen Parentwiser
Uygulamasını tüm velilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Parentwiser bireye özel çocuk yetiştirmede rehber olmaktadır. Anne babaların yaşadığı sorunlara yanıtlar sunan ve onların gelişimine katkı sunan bilimsel temelli bir uygulamadır. içeriğindeki anketlerle de ebeveynlere çocuklarını tanımlamakta rehberlik etmektedir. Parentwiser, videolar, makaleler ve anketlerden oluşan yapay zeka destekli bir uygulamadır.
Dr. Özgür BOLAT’ın anne babalara yazdığı mektubu okumak için tıklayınız.

Öğrencilerimizi Tanımak

Desteğe ihtiyaç duydukları alanların ve güçlü yönlerinin tespit edilmesini sağlar,

Onların ihtiyaçlarını karşılayacak etkili ve kaliteli eğitim programlarının oluşturulmasında ve  öğrenme ortamlarının düzenlenmesine temel oluşturur,

Güçlü ve gelişmeye açık özel gereksinmelerinin erken yaşlarda fark edilerek desteklenmesini, yönlendirilmesin olanak sunar,

Kendilerini tanımalarına fırsat yaratarak, bireysel ve sosyal farkındalıklarını geliştirir

Bireysel Destek Programı

Yetenek Testi

Oryantasyon Çalışmaları

Öğrenci Tanıma Çalışmaları

Bireysel Grup Çalışmaları

Mentör Öğretmenlik Sistem

Olumlu Davranış Kazandırma Programı

Değerler Eğitimi

Test ve Envanterle

Meslek Tanıtımları

Lise ve Üniversite Tanıtımları

Sınav ve Kariyer Rehberliği

Yurtdışı Danışmanlığı

ELEV Ebeveyn Akademisi

BİZE ULAŞIN BİLGİ AL
Tüm, soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İLETİŞİM
E-posta
Hemen Ara